Tööalane rehabilitatsioon

4 Kliinik (Pea- Ja Kaelakirurgia OÜ) on Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner. Sotsiaalkindlustusameti tegevusloa nr. SRT000211. Tööalane rehabilitatsioon on mõeldud inimestele, kellel on puude või haiguse tõttu mitmeid takistusi ja kes vajavad seetõttu tööle asumiseks või töötamise jätkamiseks erinevate spetsialistide ehk rehabilitatsioonimeeskonna abi. Tööalane rehabilitatsioon valmistab ette tööeluks, toetab tööleasumist või töötamist.

Tööalase rehabilitatsiooni teenusega saab täpsemalt tutvuda Töötukassa kodulehel. Teenuse määrab kliendile Töötukassa, seega tööalase rehabilitatsiooni soovi korral tuleb kõigepealt pöörduda Töötukassa poole. Kui tööalane rehabilitatsioon on määratud, siis saate võtta ühendust meie kliinikutega ja alustada koordinaatori juures tegevuskava koostamist.

 

 

Tööalase rehabilitatsiooni sihtrühm

Tööalase rehabilitatsiooni sihtühmaks on tööealised (st vanuses 16 kuni vanaduspensioniiga) vähenenud töövõimega inimesed,

  • kellel on puue või püsiv töövõimetus või osaline töövõime ning
  • kes on hõivatud (töötajad, õppijad, ettevõtjad) või
  • otsivad tööd (on registreeritud töötud).

 

4 Kliinikus oleme valmis tööalase rehabilitatsiooni teenust osutama patsientidele, kellel on:

  • unega seotud probleemid, mis takistavad igapäevaelus toimetulekut (unetus ja muud unehäired, päevane liigne unisus ja väsimus)
  • psühholoogilised-psühhiaatrilised probleemid (ärevus-, meeleolu probleemid, mälu- ja tähelepanuprobleemid, söömishäired)
  • muutused näo- ja suupiirkonna lihaste toonuses või nende piirkondade talitlushäired (madal keelelihase toonus, millega sageli kaasnevad ka hääldusprobleemid, suuhingamine, atüüpiline neelamismuster, lõualiigeste naksumine, valu mälumisel või lõualiigeste asümmeetria)
  • skeleti-lihassüsteemi probleemid (alaseljavalu, kaela- ja õlavöötme piirkonna vaevused, rühihäired, operatsioonieelne või -järgne seisund, liigesvalu, krooniline valu)
  • probleemid kätega (hemipareetiline käsi, karpaalkanali sündroom, käetrauma, artriit jms. Eesmärgiks tegevusvõime toetamine, ergonoomika ja abivahendite alane nõustamine, keskkonna kohandamine.)

 

Meie rehabilitatsioonimeeskonda kuuluvad:

– füsioterapeudid (sh müofunktsionaalne teraapia)

– tegevusterapeut

– psühholoogid (sh unenõustamine)

– sotsiaaltöötaja

– õde

– eriarstid (psühhiaatrid, unearstid, käekirurgid, kõrva-nina-kurguarstid, neuroloogid, pulmonoloogid, pea-ja kaelakirurgid, sisearst, gastroenteroloog)

*Kui klient vajab lisaks ka eripedagoogi, logopeedi, loovterapeudi või kogemusnõustaja teenust, siis korraldab meie tööalase rehabilitatsiooni koordinaator ka need vastuvõtud.

 

4 Kliiniku meeskonnaga saate tutvuda siin. 

 

Küsimuste korral kirjutage aadressile: rehabilitatsioon@4kliinik.ee.

 

Tööalase rehabilitatsiooni koordinaatori vastuvõtule registreerumine

Registreeruda saab visiidile helistades meie kliiniku registratuuridesse või saatke meile kontaktivorm läbi kodulehe.

  • psühhiaater

Hinnakiri


Füsioterapeudi individuaalne vastuvõtt 60
Sotsiaaltöötaja individuaalne vastuvõtt 60
Psühholoogi individuaalne vastuvõtt 60
Tegevusterapeudi individuaalne vastuvõtt 60
Eriarsti individuaalne vastuvõtt 84
Õe individuaalne vastuvõtt 54
Eripedagoogi individuaalne vastuvõtt 60
Logopeedi individuaalne vastuvõtt 60
Loovterapeudi individuaalne vastuvõtt 60
Kogemusnõustaja individuaalne vastuvõtt 60
NB! Hinnad sisaldavad käibemaksu!
Teenuse üks tund sisaldab otsest tööd kliendiga 45 minutit
ja 15 minutit kirjatööd.