Psühhodünaamiline teraapia (GAI)

Psühhodünaamiline teraapia ehk GAI (Guided Affective Imagery). Tegemist on psühhodünaamilise teraapia meetodiga. Teraapia sobib erinevate psüühikahäirete raviks nagu ärevushäired, depressioon, paanikahäire, söömishäired, unehäired, somatisatsioonihäire jt. Lisaks on GAI teraapia sobilik püsivate emotsionaalsete reaktsioonide, nagu viha, pettumus, hirm, kriisid, rahulolematus, lahendamisteks.

Teraapia sisuks on patsiendi poolt kogetavad kujutlused, mis kutsutakse esile kerge lõõgastuse ning silmade sulgemisega. Seanss kestab keskmiselt 50 minutit. Teraapia kogu pikkus on individuaalne.

 

GAI teraapia on Hanscarl Leuneri poolt väljatöötatud psühhoterapeutiline meetod, mis põhineb süvapsühholoogilisel mõttelaadil. Kujutluspiltide motiivid kajastuvad peidetult sümbolitesse või siis realistlikult patsiendi psühhodünaamikat ja koos sellega ka konflikti tuuma. Meetodi efektiivsust saab tänapäeval pidada tõenduspõhiseks. GAI teraapiat on võimalik kasutada nii pika- kui ka lühiajaliseks raviks nii noorukitel kui ka täiskasvanutel. Meetod sobib kasutamiseks nii individuaalselt kui ka grupis.