Söömishäired

Pakume söömishäirete ravi nii noorukitele kui täiskasvanutele. Esmane kohtumine toimub söömishäiretega tegeleva eriarsti vastuvõtul. Esimesel vastuvõtul viiakse läbi söömishäire ning terviseseisundi hindamine, nõustamine häire ja tüsistuste osas ning raviplaani koostamine. Vajadusel psühhofarmakoteraapia alustamine (eeskätt buliimia ja liigsöömishäire korral). Nooruki esmasel vastuvõtul eeldame, et kaasas on lapsevanem või eestkostja. Kui viimastel kuudel on tehtud vereanalüüse, uuringuid, siis võiks need vastuvõtule kaasa võtta.

  • Anoreksia
  • Buliimia
  • Liigsöömine

Söömishäired

Varajane söömishäirete sümptomite märkamine ja ravi hoiab ära haiguse krooniliseks muutumise, ohtlike ja püsivate tervisekahjutuste kujunemise

Söömishäirete esinemissagedus on suurenenud ning haigestumine toimub üha nooremas vanuses. Söömishäire kujuneb aja jooksul ning sageli lähedaste eest varjatult, abi saamiseks pöördumine viibib patsiendi poolse vastupanu ja vähese motivatsiooni tõttu. Spetsialisti poole pöördudes on patsiendi seisund sageli tõsine, kehaliste tüsistusega või aastaid kestnud. Samas aitab söömishäire varane avastamine ning ravi ära hoida häire kroonilist kulgu, vältida püsivaid haigustüsistusi ning parandada elukvaliteeti. Sagedasemad söömishäired on anorexia nervosabulimia nervosa, liigsöömishäire. Söömishäirega kaasub kuni kahel kolmandikul juhtudel püsiv meeleolu alanemine, aga ka suurenenud ärevust, unehäireid, sõltuvushäired ning kehalisi tüsistusi (menstruatsioonipeetus, luutiheduse langus, kilpnäärme alatalitus jt)- seisundid, mis vajavad samuti hindamist ning ravi.