Psühhiaater

Psühhiaater on eriarst, kes tegeleb nii psüühikahäirete diagnostika ja ravi kui ka psüühikahäireid ennetava tegevusega. Psühhiaater tegeleb samuti kehaliste haigustega seotud psüühiliste kaebustega. Tänapäeval kasutatakse psüühikahäirete raviks nii ravimeid kui erinevaid psühhoteraapiaid.

Psühhiaater

Psühhiaater on arst, kes peale arsti põhiõpet on spetsialiseerunud psühhiaatriale. See tähendab, et psühhiaater tegeleb psüühikahäirete diagnostika, ravi, rehabilitatsiooni ja ennetamisega.

Psühhiaatri ülesandeks on vastavalt kliinilisele pildile, haigusloole ja erinevate uuringute tulemustele diagnoosida või välistada psüühikahäire.

Psühhiaater teeb koostööd kliiniliste psühholoogide, psühholoogide, unenõustajate ja kliiniku erinevate eriarstidega (sisehaiguste arst, neuroloog, pulmonoloog jt).

Meie kliiniku psühhiaatritel on pikaajaline kogemus ka unemeditsiiniga. Unearst-psühhiaatri vastuvõtule on oodatud patsiendid, keda vaevab unetus, parasomniad ja muud unega seotud häired.

 

 

Vastuvõtule pöördumine

Psühhiaatri vastuvõtule võivad pöörduda kõik inimesed, kes soovivad abi! Psühhiaatrid võtavad vastu nii Tallinna kui Tartu 4 Kliinikus. Arsti saatekiri ei ole vajalik, sest meie psühhiaatrite vastuvõtud on tasulised. Hinnakirjaga saab tutvuda siin.

  • psühhiaater