Voice Massage teraapia

Voice Massage teraapia on ennekõike mõeldud inimestele, kes kasutavad palju oma häält - õpetajad, lasteaiakasvatajad, näitlejad, lauljad, müügikonsultandid jne. Teraapia on andnud ka häid tulemusi astmat põdevatel inimestel ning seda on edukalt kasutatud insuldijärgses taastusravis. Voice Massage’ist on abi saanud paljud lauljad, mistõttu töötavad kutselised terapeudid ka suuremate ooperiteatrite juures Soomes, Rootsis ja Inglismaal.

Mis on Voice Massage teraapia?

Inimese hääl saab alguse hingamislihaste ning häält tekitavate elundite koostööst. Väljahingatav õhk paneb vibreerima häälepaelad, mille tulemusel tekib esmane hääl. Hääl kulgeb mööda vokaaltrakti (kõri, neel, suu ja ninaõõs) ülespoole, kus saavutab ninaõõne ja rinnaresonaatorite poolt võimendatuna isikupärase tämbri ja kandvuse. Et see protsess oleks vaba ja sujuv, vajame hästi toimivaid hingamislihaseid (vahelihas ehk diafragma, roiete vahelised lihased, hingamise abilihased ning kõri tõstvad ja langetavad lihased).

 

Voice Massage teraapia töötas välja Leena Koskinen koostöös arstide, füsioterapeutide ja lauluõpetajatega 80ndate aastate alguses Soomes.

 

Seansi käigus töötleb terapeut hingamisega seotud lihaskonda, samuti kasutab erinevaid hingamisharjutusi ja keha lõõgastavaid võtteid.

 

Soomes tuule tiibadesse saanud Voice Massage teraapia on tänaseks rakendust leidnud juba kõikjal Põhjamaades ning ka mujal Euroopas. Voice Massage terapeudid teevad koostööd kõrva-nina-kurguarstide, logopeedide ja ortodontidega.

 

Teraapia kestab 1 tund.

Voice Massage teraapiaga tegeleb Andres Köster

 

Tutvu ka artiklitega:

“Mis asi on voice massage teraapia ja kuidas võiks see sind aidata?”

“Hääl korda teraapiaga”