← Tagasi
08. oktoober 2018
kell 13:00 - 17:00
SUUHINGAMINE (Tartus) Lektorid: Dr Epp Pool, Iti Müürsepp Maht: 4 täienduspunkti. Koolitus on sertifitseeritud Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea- ja Kaelakirurgide Seltsi ja Eesti Unemeditsiini Seltsi poolt. Hind:

45 eur (hind sisaldab kohvipausi, tunnistust ja koolitusmaterjale)

Toimumiskoht: Tartu, V Konverentsikeskus, Latvia saal

Sihtrühm:

Perearstid, pereõed, hambaarstid, lastearstid, logopeedid, füsioterapeudid ja muud huvilised

Grupi suurus:

Max 12 inimest

Lektorid:

Dr Epp Pool töötab kõrva-nina-kurguarstina. Lisaks teeb ambulatoorset ja kirurgilist tööd Tartu Kõrvakliinikus ning Lõuna-Eesti haiglas. KNK-arstina tegeleb dr Pool nii laste kui täiskasvanute kõrva-nina-kurguhaiguste, samuti uneaegsete hingamishäirete diagnoosimise ja raviga.

Iti Müürsepp on füsioteraapia ja müofunktsionaalse teraapia spetsialist. Müofunktsionaalse terapeudina tegeleb igapäevaselt suuhingamise, keele vale puhkeasendi ja neelamismustri korrigeerimisega.

REGISTREERUMISEKS saatke palun hiljemalt nädal enne koolitust koolituse nimi ja kuupäev, oma nimi, isikukood, kontakttelefon, töökoht, amet ja arve maksja andmed aadressile koolitus@4kliinik.ee.

Küsimuste korral helistage numbril +372 53411642.

Teema:

Suuhingamine on  vale hingamisviis, mille pikaajaline kestmine viib häiretele näo-lõualuude, suuõõne, hammaskonna ja nina arengus. Suuhingamise põhjuseid on mitmeid, seetõttu kuulub ravimeeskonda KNK-arst, ortodont ja müofunktsionaalne terapeut.

Erilist tähelepanu tuleb suuhingamise puhul pöörata lapseeas, mil õigeaegsed sekkumised võimaldavad sageli täielikult saavutada ninahingamine. Suuhingamise ravimata jätmine võib viia paljude tervisehäireteni, mille korrigeerimisel täiskasvanueas kasutatakse kõrva-nina-kurgu- ja suu-näo-lõualuukirurgilisi meetodeid koos ortodontilise raviga või uneapnoe ravimeetodeid.