← Tagasi
15. juuni 2018
kell 15:00 - 17:00
LÜHIÜLEVAADE UNEHÄIRETEST (uneuuringule jäämise võimalus) Lektorid: Krista Peet, dr Tuuliki Hion, Maht: 2 täienduspunkti. Koolitus on sertifitseeritud Eesti Unemeditsiini Seltsi poolt Hind:

eur Loengus osalmine tasuta, uuringu teostame esimesele kuuele soovijale.

Toimumiskoht: 4 Kliinik Hea Une Keskus (Lelle 24, Tallinn, 11. korrus)

Sihtrühm:

perearstid, eriarstid

Grupi suurus:

max 20 inimest, kellest kuuel inimesel on öisele uneuuringule jäämise võimalus

Ajakava:

Kell 15.00 – 17.00 loeng „Lühiülevaade unehäiretest“

Kell 17.00 alustavad uneõed uuringute peale panemisega

Uneuuringule järgneval hommikul vabanete kella 9st või soovi korral varem. Keskuses viibimise ajal pakume ka õhtu- ning hommikusööki.

REGISTREERUMISEKS saatke palun hiljemalt 7 päeva enne sündmust koolituse nimi ja kuupäev, oma nimi, töökoht, amet, telefon aadressile koolitus@4kliinik.ee

Teemad:

Unehäirete lühiülevaate loengus annab unearst ülevaate unehäiretest, uuringu võimalustest ja ravist.
Unenõustaja räägib uneärkveloleku rütmiga seonduvatest tervisehäiretest. Kõrva-nina-kurguarst tutvustab fiiber nasolarüngoskoopia uuringut. Annab ülevaate millised on antud uuringu näidustused ja kuidas me seda saame kasutada erinevate häirete diagnostikas. Kohapeal viiakse läbi ka näidis uuring. Uneõde annab ülevaate unehäirete ravis kasutatavast aparatuurist (intraoraalne norskamise ja apnoe lahas, positsiooniravi seade, positiivse õhurõhu ravi CPAP aparatuur).

Uneuuringul osalejatel viiakse läbi unekeskuses ööbimisega täisuneuuring ehk polüsomnograafia koos video ja heli salvestusega. Uneuuringu tulemuste analüüsi arutelu viiakse iga osalejaga personaalselt läbi kas unenõustaja või unearsti poolt. Vastav aeg lepitakse kokku pärast uneuuringu toimumist.
Uneuuringul osaleja saab põhjaliku ülevaate uneuuringu läbiviimisest ja diagnostilistest võimalustest olles ise uuritava rollis. Saadav kogemus aitab mõista erinevate uneuuringute näidustusi ja detaile. Lisaks saate põhjaliku ülevaate enda unetervisest.