← Tagasi
Välja müüdud
28. november 2019
kell 13:00 - 17:00
KURGU JA KEELE VAATAMISE KURSUS (Tallinnas) Lektorid: Dr Epp Pool, Iti Müürsepp Maht: 4 täienduspunkti. Koolitus toimub koostöös Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea- ja Kaelakirurgide Seltsiga. Hind:

Koolitus on välja müüdud

Toimumiskoht: 4 Kliinik koolituskeskus, Lelle 24, Tallinn, 11. korrus

Sihtrühm:

Hambaarstid, ortodondid, perearstid, pereõed, lastearstid, logopeedid, füsioterapeudid ja muud huvilised.

Grupi suurus:

Max 20 inimest

Lektorid:

Dr Epp Pool töötab kõrva-nina-kurguarstina. Lisaks teeb erakorralist, ambulatoorset ja kirurgilist tööd Tartu Kõrvakliinikus ning Lõuna-Eesti haiglas. KNK-arstina tegeleb dr Pool nii laste kui täiskasvanute kõrva-nina-kurguhaiguste, samuti uneaegsete hingamishäirete diagnoosimise ja raviga.

Iti Müürsepp on müofunktsionaalse teraapia ja füsioteraapia spetsialist. Müofunktsionaalse terapeudina tegeleb igapäevaselt keele liikuvuspiiratuse, häirunud asenditunnetuse või lihastoonuse, vale puhkeasendi ja neelamismustri korrigeerimisega.

REGISTREERUMISEKS saatke palun hiljemalt nädal enne koolitust koolituse nimi ja kuupäev, oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, kontakttelefon, töökoht ja amet ning arve maksja andmed aadressile koolitus@4kliinik.ee.

Küsimuste korral helistage numbril +372 55 674 768

Teema:

Milline on suuõõne ja neelu normaalne anatoomia? Mida tuleks tähele panna suu ja neelu vaatlusel? Mis haigused võivad esineda suuõõnes ja suuneelus?

Miks esineb osadel inimestel näo- ja lõualuude arenguhäireid? Hambumushäireid? Unehäireid? Millist rolli täidab seejuures keel ja suupiirkonna lihased? Milline on keele vale puhkeasend ja neelamismuster?

 

Koolitusel tutvustatakse sagedasemaid limaskesta muutusi suuõõnes ja neelus ning nende käsitlust. Lisaks kuidas ära tunda ägedaid ja kroonilisi haigusi lastel ja täiskavanutel selles piirkonnas ning millised patoloogiad vajavad kiiret sekkumist.

Koolitusel osaleja saab vastuse küsimustele, kuidas on keele ja suupiirkonna lihaste funktsioonid seotud inimese näokolju ja hambumuse arenguga, unekvaliteedi ning üldise tervisliku seisundiga, kuidas saab keele funktsionaalsust hinnata, millised on tüüpilisemad keele düsfunktsiooni põhjused ning kuidas neid meeskonnatöös (KNK, ortodont, hambaarst, müofunktsionaalne terapeut, füsioterapeut, näo- ja lõualuude kirurg) ravida.

Keele häirunud funktsioonide (liikuvuspiiratus, vale neelamismuster, häirunud asenditunnetus, lihastoonus ja -koordinatsioon) lapseeas ravimata jätmine võib viia paljude erinevate tervisehäireteni, mille korrigeerimine täiskasvanueas on oluliselt komplitseeritum, aeganõudvam ning kulukam.

 

Koolitus sisaldab praktilist osa – kõik osalejad saavad kogemuse suuõõne, keele ja neeluvaatluse läbiviimises.